شرکت فارس پلاستیک پویا

تولید نایلون و نایلکس با بهترین کیفیتپلاستیک های زیست تخریب پذیر

چنانچه نگاهی به محیط زندگی خود بیندازیم متوجه می شویم که در میان انبوهی از پلاستیک ها اسیر شده ایم. تقریباَ اکثر چیزهایی که به طور روزانه خریداری می کنیم ؛ از مواد غذایی و انواع نوشیدنی ها گرفته تا مواد شوینده؛ همه دارای بسته بندی پلاستیکی هستند!

بسته بندی های پلاستیکی محافظت عالی از محصولات گوناگون را فراهم آورده و در عین حال ارزان قیمت می باشند. ولی درمقابل، به مدت طولانی و شاید برای همیشه در طبیعت باقی مانده و مشکلات زیست محیطی فراوانی را ایجاد می کنند. مشکل اساسی دیگر آن است که اغلب پلاستیک های تولید شده به روش سنتی،از منابع تجدید ناپذیری همچون نفت، گاز و زغال سنگ تولید می شوند.

در سال ٢٠١٠ میلادی میزان تولید سالانه پلاستیک در جهان ۸٠ میلیون تن برآورد شد که این میزان بیانگر بیش از ۵٠٠% رشد در طول ٣٠ سال گذشته می باشد. در تلاش برای غلبه بر این گونه مشکلات زیست محیطی، محققان و مهندسین بیوشیمی مدت ها بر روی تولید پلاستیک از منابع تجدید پذیری همچون گیاهان کار کرده اند. دلیل زیست تخریب ناپذیر بودن پلاستیک های سنتی، بزرگ و طویل بودن بیش از حد مولکولهای پلیمری و وجود اتصالات محکم بین آنهاست که در نهایت شکسته شدنشان توسط میکرواورگانیسم ها را بسیار مشکل و حتی غیرممکن می سازد.

***توجه***

• مزایای زیست محیطی پلاستیک های زیست تخریب پذیر منوط به دفن مناسب آنهاست!

پلاستیک زیست تخریب پذیر برای تجزیه شدن در طبیعت باید ماه ها در معرض حرارت بالا ، رطوبت و اکسیژن قرار گیرد که چنین شرایطی تنها در مراکز حرفه ای تولید کمپوست یافت می شود.

• بایوپلاستیک ها از منابع تجدید پذیری مانند نشاسته ذرت یا نیشکر تهیه می گردند، در حالی که پلاستیک های زیست تخریب پذیر(که ساختار مولکلولی آنها تحت شرایطی خاص شکسته می شود) می توانند از منابع کشاورزی یا پتروشیمی ساخته شوند.

زیست تخریب پذیری: فرایندی است که در آن میکرواورگانیسم ها سبب تجزیه و جذب ماده می گردند.

• نکته اساسی این است که همه پلاستیک های زیست تخریب پذیر به یک روش مشابه تولید نمی شوند و بایستی مراقب ادعا های گمراه کننده برخی تولید کنندگان بود.

• اگر تصور می کنید که درصورت استفاده روزانه از پلاستیک های زیست تخریب پذیر و دفن یا رها کردن آنها در طبیعت، این گونه پلاستیک ها به طور معجزه آسایی ناپدید می شوند سخت در اشتباهید.

• از انداختن پلاستیک های زیست تخریب پذیر در مخازن زباله تر جداَ خودداری نمایید چرا که آنها با دفن شدن،نور، اکسیژن و رطوبت مورد نیاز برای تخریب پذیری از بین می روند، در غیراینصورت این پلاستیک ها سالیان سال باقی می مانند.

به گزارش سازمان محيط زيست جهاني، سالانه بيش از ده ها هزار ميليارد كيسه پلاستيكي در كل كشورهاي جهان توليد شده به طوري كه تنها در حدود 0.6-0.8%از اين ميزان توسط روش بازيافت به چرخه صنعت بازگردانده مي شود . كيسه هاي دور ريخته شده و آلاينده محيط زيست بيش از يك ميليون كيسه در دقيقه براي كل جهان برآورد شده است كه خطر تكان دهنده اي براي نسل آينده و محيط زيست مي باشد. تنها در كشور آمريكا براي توليد 100 ميليارد كيسه پلاستيكي (600 كيسه در سال براي هر نفر) در سال، 12 ميليون بشكه نفت مورد نياز بوده ضمن آنكه تنها 0.6 %از اين ميزان بازيافت مي گردد. بنا بر همين گزارش بيش از 20 %كيسه هاي پلاستيكي باعث از بين رفتن پرندگان و نيز 30 %آنها به كانال هاي آب راه پيدا كرده و به دريا و اقيانوس منتهي مي گردند كه باعث از بين رفتن صدها هزار دلفين و نيز ماهيان آبزي ديگر مي شوند. همچنين حيوانات اهلي و دام ها نيز در امان نبوده و با خوردن و مصرف اشتباهي اين پلاستيك ها دچار بيماري هاي مختلف و مسمويت شده كه در مرحله بعد اين بيماري ها به انسانها سرايت مي كنند. به دلايل فوق آژانس جهاني محيط زيست و سازمان ملل طي يك گزارش هشدار دهنده استفاده از كيسه هاي پلاستيكي معمولي را محدود و به جاي آن پيشنهاد مصرف كيسه هاي پلاستيكي تخريب پذير را ارائه نمود.

مشخصات مواد تجزیه پذیر:

عدم فعال شدن خاصیت تجزیه پذیری محصول نهایی در انبار یا قفسه فروشگاه ها

جهت تجزیه پذیر کردن انواع محصولات نایلونی از مواد زیر استفاده می شود :

اپلی اتیلن + مواد تجزیه پذیر

درصد مصرف:

یک تا دو درصد

دیگر ویژگی ها:

حفظ مقاومت فیزیکی مکانیکی کششی فشاری

تغییر بسیار اندک در قیمت تمام شده (کاملا بصرفه)

تجزیه پلیمر 4 الی6 سال به کود آلی، آب و دی اکسید کربنی که نهایتا در چرخه فوتو سنتز به اکسیژن تبدیل می گردد

حداقل سفارش 150 کیلوگرم

کیسه های زیستی قابل تجزیه کیسه هایی هستند که می توانند توسط باکتری ها یا سایر موجودات زنده تجزیه شوند. هر سال حدود 500 میلیارد تا 1 تریلیون کیسه پلاستیکی در سراسر جهان استفاده می شود.

مراحل تولید کیسه های زیست تخریب پذیرجهت دریافت آخرین وبهترین قیمت ها تماس بگیرید....